Podaruj dzieciom tornister marzeń

Choć wakacje w pełni, niektórzy już teraz muszą myśleć o wyprawkach szkolnych swoich dzieci. Skompletowanie wszystkich podręczników, zeszytów i innych rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia nauki często stanowi problem. Z pomocą najuboższym i najbardziej potrzebującym wychodzi częstochowska Caritas, która po raz kolejny włącza się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Lokalnie inicjatywa nazywana jest „tornistrem marzeń”. O szczegółach mówi ks. Paweł Dzierzkowski z Caritas archidiecezji częstochowskiej:

– Zachęcamy ludzi dobrej woli, którzy chcieliby taki tornister ufundować dzieciom, jest taka możliwość poprzez nasze centrum wolontariatu, które mieści się przy ulicy Staszica 14 w Częstochowie. Koszt takiego tornistra to trzydzieści złotych.

To, co dla jednych stanowi codzienność, dla innych jest marzeniem, często bardzo trudno osiągalnym:

– Dlatego mówimy o tym „tornister marzeń”, bo wiemy o tym, że dzieci pomiędzy sobą dzielą się tym, co mają, co pokazują, chwalą się. Chcemy wyjść do tych dzieci i rodzin, które nie mogą sobie pozwolić. Zgłaszają się do nas rodziny, które są biedne i potrzebują naszej pomocy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie caritas.czest.pl.

SW