Od piątku do niedzieli policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wyjeżdżali do 38 kolizji, przy czym 3 zdarzenia to wypadki, do których doszło na drogach powiatu częstochowskiego.

W poniedziałek, 5 czerwca po godzinie 6:00 rano w miejscowości Mokrzesz w gminie Mstów, doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. O szczegółach zdarzenia mówi asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Ze wstępnych ustaleń policjantów z częstochowskiej drogówki wynika, że 35-letnia kierująca samochodem marki Seat kobieta, jadąc w kierunku Koniecpola, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. W rezultacie zderzyła się z prawidłowo kierowanym Peugeotem. Kierujący obu pojazdów trafili do szpitala. Policjanci ujawnili poza tym 209 wykroczeń. 111 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Z ruchu drogowego wyeliminowano czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

– W pierwszy czerwcowy weekend na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego miało miejsce 20 zdarzeń, które wymagały interwencji straży pożarnej – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Paweł Liszaj:

– Prowadzone działania to gaszenie siedmiu pożarów oraz usuwanie skutków trzynastu miejscowych zagrożeń. W sobotę, o 14:00 na autostradzie A1 doszło do pożaru samochodu osobowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pojazd i dokonali niezbędnych pomiarów kamerą termowizyjną. Wszystkie czynności na miejscu prowadził Wydział Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie. 6 zdarzeń dotyczyło wypalania traw i nieużytków. Przypominamy w tym miejscu o zakazie wypalania ugorów, jest to niebezpieczna i nieuzasadniona technika.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 109 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Szczegółowe podsumowanie działań Straży Miejskiej przedstawia Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 40 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 1 obserwację, która wymagała interwencji Straży Miejskiej. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali też w miniony weekend kilka wydarzeń plenerowych, które odbyły się na terenie Częstochowy. Były to m.in.: rajd rowerowy z ul. Katedralnej, Piknik Speedway Fan Club na Starym Rynku, Space Festiwal w Pasażu Opolczyka, gra terenowa na Placu Biegańskiego, festyny odbywające się przy ul. Olsztyńskiej, Konwaliowej, Krakowskiej i Obrońców Westerplatte. Strażnicy miejscy zabezpieczali też zgromadzenie na Skwerze Solidarności z okazji rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

W poniedziałek od godzin porannych częstochowscy policjanci z Ruchu Drogowego prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań. Sprawdzają trzeźwość kierowców, prawidłowość zachowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa.

Skip to content