Pokój wam moi Bracia! – bp Andrzej Przybylski podczas spotkania wielkanocnego w Hospicjum

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej świętowało radość Zmartwychwstania Pańskiego. W czwartek, 13 kwietnia w częstochowskim hospicjum odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym udział wzięli pacjenci wraz z rodzinami, pracownicy, przedstawiciele władz miasta oraz bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył modlitwie i wygłosił kilka słów do zgromadzonych.

Zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej złożył wielkanocne życzenia:

Życzę, żeby każdy z nas usłyszał od zmartwychwstałego Chrystusa najpierw radosne i pełne miłości takie pozdrowienie “Witajcie moi bracia, Witajcie moi mili, nie Bójcie się! Pokój mam przynoszę!” Wiemy, że tego pokoju potrzebujemy też w naszych rodzinach i społecznościach. W sposób szczególny tak byś dzisiaj się modli o pokój, bo mówi się dzisiaj, że wszędzie tego Niepokoju jest bardzo dużo i na Ukrainie.

Pomimo tego, że Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego już za nami to nie znaczy, że takie spotkanie nie może się odbyć. Tradycyjne spotkanie jest wyjątkowym czasem dla podopiecznych. Na świątecznym stole nie zabrakło typowych dań, które spożywane są w tym okresie, o czym mówi prezes Stowarzyszenia Anna Kaptacz:

Jesteśmy w okresie wielkanocnym w związku z tym nadal radujemy się ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i w dzisiejszym dniu będziemy bardziej radować się wspólnie. Przy wspólnym stole i spożywać jeszcze pokarmy wielkanocne. No oczywiście głównym pokarmem będzie ten żurek tradycyjny i jajko, ale oczywiście też różne sałatki i inne przysmaki. Będą pacjenci oddziału dziennego, ale zjeżdżają także ci pacjenci, którzy mogą. Wspólnie przy tym stole będą się spotykać, a także zaproszeni goście no i oczywiście osoby, które tutaj pracują.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej powstało w 1993 roku, jako zrzeszenie ludzi, pragnących nieść holistyczną pomoc i opiekę osobom cierpiącym w terminalnym okresie choroby. Podczas czwartkowego spotkania nie brakowało uśmiechów, serdeczności oraz wspólnego śpiewania.

Galeria: fot. Radio Fiat

Spotkanie Wielkanocne w Hospicjum

Skip to content