Policjanci w przedszkolu

W ramach trwającego w naszym mieście programu „Odblaskowa Częstochowa” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili w środę 15 listopada Miejskie Przedszkole nr 31 przy ul. Ludowej. Funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z naciskiem na bezpieczeństwo pieszych. Przystępny sposób przedstawienia dzieciom ważnych informacji sprawił, że przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. O akcji Mówi Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:
– Dzisiaj odbywa się drugie spotkanie w ramach programu “Odblaskowa Częstochowa”. W ich trakcie rozdajemy dzieciom odblaski, ale to rozdanie poprzedza pogadanka, w trakcie której policjant tłumaczy jak należy właściwie zachowywać się na drodze tak, aby bezpiecznie pokonywać przejścia dla pieszych, aby dzieci wiedziały gdzie mogą przejść na drugą stronę jezdni, ale przede wszystkim jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
Bardzo pozytywnie o akcji „Odblaskowa Częstochowa” wypowiadała się dyrektor przedszkola, Bożena Palacz. Podkreślała ona, że obecność policjantów jest dla przedszkolaków dużym wydarzeniem, dlatego cieszy to, że przyjęli oni zaproszenie dzieci z tej placówki:
– Myślę, że tego rodzaju akcja przyczyni się do tego, że dzieci zaczną dostrzegać, i my również, że bezpieczeństwo na ulicach to niezwykle ważna rzecz. Zaprosiliśmy policjantów do siebie, ale to była wspólna inicjatywa z rodzicami.
Prelekcja nie mogłaby odbyć się bez obecności Sznupka, maskotki policji, której pojawienie się na sali wzbudziło aplauz przedszkolaków. Policjanci wręczyli również dzieciom elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek. Przedszkolaki zrewanżowały się natomiast obietnicą przestrzegania zasad ruchu drogowego.

ZD