Politechnika Częstochowska otwiera nowe kierunki

Na Politechnice Częstochowskiej otwarte zostaną trzy nowe kierunki studiów. Jest to odpowiedź Uczelni na dynamicznie zmieniające się warunki na rynku pracy.

W ostatnim czasie Politechnika Częstochowska uruchomiła II stopień swojego pionierskiego kierunku na wydziale budownictwa. O szczegółach opowiada Izabela Walarowska, rzecznik Politechniki Częstochowskiej:

Pierwszą jaskółką zmian, która pojawiła się w tegorocznej rekrutacji zimowej był II stopień studiów na kierunku Budownictwo, z wykorzystaniem technologii BIM. Przypomnijmy, że kierunek ten został otwarty jako pierwszy w Polsce na wydziale Budownictwa naszej uczelni, a dotyczy modelowania informacji o budynku – jest to technologia informatyczna, pozwalająca na stworzenie wielowymiarowego, cyfrowego modelu budynku.

Na najbliższy rok akademicki kadra naukowa Politechniki zaplanowała uruchomienie kolejnych trzech kierunków:

On nowego roku akademickiego 2022-23 Politechnika Częstochowska planuje rozszerzyć swoją ofertę o trzy nowe kierunki studiów: Inżynierię gospodarki obiegu zamkniętego, Odnawialne źródła energii i Architekturę krajobrazu. Będą to studia inżynierskie.

Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego obejmuje gospodarowanie odpadami, zarządzanie w procesie produkcyjnym tak, żeby tych odpadów było jak najmniej oraz maksymalne wykorzystanie w procesie produkcyjnym tych odpadów, których powstania nie da się uniknąć. Odnawialne źródła energii i architektura krajobrazu też wydają się mieścić w obszarze nauk ekologicznych.

Skip to content