PolSailing Day w Parku Lisiniec. Wydarzenie żeglarskie dla każdego

W Parku Wypoczynkowym Lisiniec w Częstochowie odbył się piknik żeglarski PolSailing Day. Na uczestników czekało wiele atrakcji.

PolSailing Day to impreza sportowa, inaugurująca program PolSailing 2021. Odbyła się w wielu miejscowościach, również w Częstochowie. Uczestniczyć mogli w niej niemalże wszyscy. Jeden z animatorów powiedział nam o atrakcjach, które czekały na uczestników:

– Całe to wydarzenie polega na tym, aby zachęcić całe rodziny i dzieci do obcowania z żeglarstwem, zwiedzania i aktywnego spędzania czasu. Mamy przewidzianych kilka konkurencji jak np. skakanie w workach, rzucanie do koła czy atrakcje związane z żeglarstwem, czyli opisywanie budowy łódki i poznawanie jak żeglować.

Oprócz tego, na uczestników czekało jeszcze m.in przeciąganie liny, holowanie kotwicy czy zakładanie kapoka na czas. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywali pieczątki.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 24 lipca o godz. 12.00. Chętne osoby mogły zapisać się do uczestnictwa w wydarzeniu przy zbiorniku Pacyfik. Przybyłych gości witała maskotka pelikan, który także zapraszał na piknik:

– Moją rolą jest tu zapraszanie ludzi na festyn. Zajęcia są bardzo miłe, atmosfera również i atrakcje także są fajne.

Piknik żeglarski trwał do godz. 16.00. Po całym wydarzeniu, najlepsi uczestnicy we wszystkich konkurencjach otrzymali nagrody.

WB

Skip to content