Fot. dmncwndrlch / Pixabay.com

Trwają prace nad nowym filmem Jerzego Skolimowskiego pt. „IO”. Filmowcy pod koniec czerwca przyjadą na plan zdjęciowy do Częstochowy.

O czym będzie film, opowiada Grzegorz Dąbrowski z wytwórni filmowej mkmStudio:

To jest produkcja międzynarodowa w reż. Jerzego Skolimowskiego. Film nosi tytuł IO i to jest po prostu historia osiołka, na prawdziwych wydarzeniach. Zaczyna się w polskim cyrku a kończy się we Włoszech. Można powiedzieć, że to jest film o ludzkich zachowaniach wobec bezbronnego zwierzęcia. Kręcimy go na terenie całej Polski. Zaczęliśmy od okolic Wałbrzycha, potem byliśmy na Podkarpaciu, potem Warmia i Mazury, teraz będziemy go robić w okolicach Warszawy a potem kończymy w Częstochowie.

Grzegorz Dąbrowski tłumaczy do jakiej roli filmowcy potrzebują statystów z Częstochowy:

Będziemy grali sceny cyrku i będą nam potrzebni statyści od 8 do 65-70 roku życia, którzy wcielą się w widzów cyrku. Umowa o dzieło jest podpisywana z każdym z Państwa. Na podstawie zdjęć, które zostaną do nas przesłane, my te zdjęcia wysyłamy reżyserowi i reżyser na podstawie tych zdjęć wybiera twarze, które mu pasują, a które nie.

Casting odbywa się online. Swoje zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy adam@mkmstudiofilm.pl, przesyłając swoje imię i nazwisko, numer telefonu, aktualne zdjęcia twarzy i sylwetki a wiadomość należy zatytułować nazwą filmu, czyli IO. Zdjęcia w Częstochowie są planowane na okres od 28 czerwca do 1 lipca. Reżyser Jerzy Skolimowski będzie osobiście czuwał nad planem filmowym.

Udział w takim wydarzeniu może się okazać wspaniałą przygodą. Tym bardziej, że na następną taką możliwość zapewne będziemy musieli długo poczekać.

RG

Źródło: mkmStudio
Skip to content