Pożar w Domu Księcia

W sobotę 27 maja wybuchł pożar w Domu Księcia. Kamienica przy Alei Wolności 44 z powodu zagrożenia budowlanego została wysiedlona, jednak w pustostanie został zaprószony ogień. O akcji mówi rzecznik prasowy częstochowskiej Straży Pożarnej, st. kpt. Kamil Dzwonnik:

– Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do naszej komendy o 4:31. Dość duże siły i środki, czyli ludzie i sprzęt, zostali zadysponowani na miejsce tego zdarzenia. Po przeprowadzeniu czynności gaśniczych, przeszukaniu, oddymieniu tego obiektu okazało się, że faktycznie jedna osoba zginęła na miejscu. Ten obiekt jest to pustostan. Budynek był zamknięty przed dostępem osób trzecich. Pierwsi przybyli na miejsce strażacy, którzy również mieli problem, ponieważ faktycznie ten budynek był zabezpieczony, wejścia zamurowane, a osoby, które tam się znalazły, to były osoby bezdomne, które samowolnie przebywały w tym budynku. Jeżeli chodzi o przyczynę pożaru, przypuszczalnie jest to zaprószenie ognbia przez którąś z tych osób, natomiast szczegółowe dochodzenie w sprawie tego zdarzenia prowadzi policja i to ona będzie rozstrzygać o tym, co faktycznie się wydarzyło.

Działania policji przybliża aspirant Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji:

– Na trzecim piętrze budynku w jednym z mieszkań z nieustalonych przyczyn doszo do pożaru. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, natomiast 32-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia śledczy wraz z technkami kryminalistycznymi zabezpieczyli ślady, prokurator wraz z biegłym wykonali oględziny miejsca. W toku czynności nie ustalono na chwilę obecną przyczyny pożaru, prawdopodobnie mogło dojść do zaprószenia ognia. Obecnie trwają dalsze czynności, zmierzające do ustalenia danych denata. Mężczyzna po badaniach został zwolniony ze szpitala, natomiast kobieta do chwili obecnej przebywa nadal w szpitalu na leczeniu.

Opuszczony Dom Księcia jest dewastowany, wykradane są elmenty metalowe, co nie sprzyja zachowaniu budynku w stanie umożliwiającym w przyszłości remont.

AD, ZD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content