Praca przygodą? OHP zna na to przepis

Ochotnicze Hufce Pracy jak co roku przygotowały kilka ofert zatrudnienia dla młodzieży. Wśród nich szczególnie interesująca wydaje się możliwość spędzenia wakacji pracując nad morzem.

Więcej o możliwościach pracy opowiada Joanna Laskowska z Młodzieżowego Biura Pracy OHP:

W tym roku na wakacje dla młodzieży mamy trochę ofert. Jedną z nich jest wyjazd nad morze, do ośrodka wypoczynkowego, gdzie pracowaliby przy sprzątaniu i pomocy kuchennej. Jest to praca na 2 miesiące od 17 roku życia. Na ten moment jest jedna taka oferta, ale to będzie się rozkręcało, tak że przypuszczam ,że będzie ich więcej.

Ta jedna oferta dotyczy pracy nad polskim morzem. Organizator zapewnia nocleg i wyżywienie, natomiast uczestnicy projektu mają możliwość dorobienia i jednocześnie spędzania wolnego nad Bałtykiem. Być może niebawem pojawi się więcej takich ofert. Jest też kilka możliwości pracy poza granicami Polski:

Są to zagraniczne ofert z pośrednictwa pracy Eures. Zazwyczaj przy zbieraniu np. malin. Teraz w Holandii mamy taką ofertę. Lub w Niemczech jako pomoc kuchenna lub kucharz. Jest też oferta opiekun osoby starszej na terenie Polski lub w Niemczech. Mniej-więcej na 2 miesiące się wyjeżdża do takiej opieki. Jest zapewnione lokum i wyżywienie.

Przy wyjazdach zagranicznych trzeba pamiętać, że niektórzy pracodawcy wymagają paszportów covidowych. Informacje na ten temat zazwyczaj widnieją w ofertach. Jeśli jednak ktoś chciałby podjąć pracę na wakacje a nie szczególnie ma ochotę wyjeżdżać, to być może zainteresują go propozycje z okolic Częstochowy:

Następna oferta jest to inwentaryzacja. Jest to liczenie towaru skanerem. Jeżeli jest to poza Częstochową, pracodawca oferuje dojazd. Stawka zazwyczaj jest 19zł brutto na godzinę. Następna oferta jest to produkcja koło Olsztyna. Są to 2 zmiany i tam jest miksowanie zgrzewek wody. Też jest to typowo praca dla młodzieży na wakacje.

Joanna Laskowska zaprasza też na targi pracy, które odbędą się po wakacjach:

Zachęcamy też we wrześniu do udziału w jurajskich targach pracy – online. Będzie tam można spotkać więcej ofert pracy, więcej pracodawców i więcej ofert również na wolontariat, na jakieś staże zagraniczne lub projekty międzynarodowe.

Więcej informacji na facebookowej stronie Młodzieżowego Biura Pracy OHP. Tam z pewnością na bieżąco będą się pojawiały nowe oferty.

RG

Fot. Ochotnicze Hufce Pracy
Fot. Ochotnicze Hufce Pracy
Skip to content