Fot. MZDiT

W ramach przebudowy starej linii tramwajowej w Częstochowie trwa wymiana słupów trakcyjnych oraz oświetleniowych. Prace będą prowadzone na wybranych odcinkach pomiędzy Rakowem a Północą.

8 grudnia rozpoczynają się prace demontażowe starych żelbetowych słupów trakcyjnych. Roboty obejmą al. Armii Krajowej od alei Wyzwolenia, w kierunku południowym, aż do alei Jana Pawła II. W tym samym czasie prace demontażowe będą trwały na innych odcinkach drogi. Więcej na ten temat mówi Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

W ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie przy realizacji przebudowy starej linii tramwajowej, oprócz wymiany słupów trakcyjnych, wymieniane są także słupy oświetleniowe po obu stronach większości odcinków budowy pomiędzy Północą a Rakowem. Nowe, estetyczne instalacje zastępują zdezelowane i szpetne egzemplarze. Wszystkie uzbrojone są w nowe oprawy typu LED, które montowane są także na konstrukcjach trakcyjnych. Łącznie miejska sieć oświetleniowa, dzięki realizowanym równolegle do tramwajowych pracom, wzbogaci się o: 107 słupów i 382 oprawy LED. Będzie bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie – prace trwają, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. W tym tygodniu realizowany jest kolejny etap robót demontażowych i montażowych, w tym w ramach wspomnianego wyżej zakresu. Szczegóły na naszej stronie www.mzd.czest.pl i www.mpk.czest.pl.

Zaplanowane prace wymagają zmian w organizacji ruchu. W miejscach pracy z ruchu zostanie wyłączony pas drogi o szerokości 3 m wzdłuż krawężnika. Komunikacja miejska będzie funkcjonowała bez zmian.

Równocześnie będą kontynuowane prace, przy przebudowie torowiska tramwajowego w alei Kościuszki oraz Wolności.

AS

Skip to content