Przed nami XVI Częstochowskie Dni Muzyki Organowej

W najbliższą sobotę zostanie zainaugurowana 16. edycja festiwalu pod nazwą Częstochowskie Dni Muzyki Organowej. Po raz kolejny będziemy mogli posłuchać kościelnych organów w artystycznej aranżacji, z udziałem innych instrumentów.

Do udziału w festiwalu zaprasza Jan Mroczek z Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie, organizator wydarzenia:

Zapraszam serdecznie na 16. edycję Częstochowskich Dni Muzyki Organowej. W dniach od 18 do 26 września odbędą się trzy koncerty w trzech różnych, częstochowskich świątyniach. Festiwal został zainaugurowany w 2005 roku. Głowna idea była taka, żeby pokazać organy w różnych odsłonach: jako instrument solowy ale też towarzyszący skrzypcom, trąbce, chórowi. Organy są instrumentem bardzo wszechstronnym, stąd i sztuka prezentowana podczas festiwalu jest interesująca.

Jan Mroczek z Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie | Fot. Radio Fiat

Pierwszy koncert w ramach festiwalu odbędzie się już w najbliższą sobotę, w kościele Najświętszego Imienia Maryi (Rektoracki) przy al. NMP 56:

Inauguracja to koncert kameralny uznanych wykonawców: Romana Grynia (trębacza), pedagoga akademii muzycznej w poznaniu oraz uznanego organisty, Bogdana Narlocha, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie oraz animatora życia muzycznego na Pomorzu.

Intensywnie będzie jednak dopiero w następny weekend. Najpierw w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się recital organowy, a następnie w kościele św. Andrzeja Boboli koncert organowy z udziałem fletu, harfy i śpiewu sopranowego:

Kolejny weekend: w piątek 24 września odbędzie się recital mistrzowski Jarosława Tarnawskiego, wykładowcy akademii muzycznej w Poznaniu, a finałowym punktem cyklu będzie koncert w kościele św. Andrzeja Boboli w Kiedrzynie, będzie to koncert kameralny z towarzyszeniem organów.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.cdmo.pl.

Skip to content