Przedsezonowe przygotowania Włókniarza

Fot. wlokniarz.com

Inauguracja sezonu dopiero 3 kwietnia, jednak już 16 marca Eltrox Włókniarz Częstochowa zacznie pierwsze sparingi przedsezonowe. Pierwszym rywalem częstochowian będzie Aforti Start Gniezno.

Za zamkniętymi drzwiami, w gabinetach najważniejszych osób w klubie, przygotowania do nowego sezonu już z pewnością się zaczęły. Jednak zawodnicy przygotowania dopiero zaczną. Pierwszy sprawdzian w Gnieźnie. Jak mówi menadżer klubu spod Jasnej Góry, Jarosław Dymek – Przygotowań jako takich jeszcze nie ma, ale w połowie lutego już raczej wszyscy są myślami w nowym sezonie i skupiają się na pierwszym meczu:

– Mam nadzieję, że sparingi zostaną rozegrane zgodnie z planem, chodź wiemy jak jest. Wczesną wiosną pogoda lubi płatać figle. Zaplanowanych jest 6 spotkań, jak będzie, zobaczymy, ale mam nadzieje że pełna ta liczba zostanie spełniona. Najpierw jedziemy do Gniezna, wiemy, że pogoda w tym rejonie Polski wcześniej pozwala wyjechać na tor i tym się sugerowaliśmy. Zespół z Gniezna ma szerokie aspirację, ale trzeba pamiętać, że sparingi to głównie test, sprawdzenie formy zawodników więc wynik jest sprawą drugoplanową, tutaj chodzi głównie o testy. Finalnym naszym sprawdzianem będzie dwumecz z Ekstraligową drużyną z Grudziądza, także po tym pojedynku będziemy wiedzieli już coś więcej i będziemy mądrzejsi przed inauguracją, która odbędzie się w Lublinie.

Na ten moment wszyscy w klubie są do dyspozycji Trenera Piotra Świderskiego:

– Na ten moment wszystko jest okay. Jeśli chodzi o COVID to nie tylko nasi, ale także zawodnicy innych klubów mieli styczność z tą chorobą, także pracownicy, ja również. Ale teraz wszytko jest w porządku, nie ma żadnych kontuzji, także przygotujemy się i wystąpimy w przedsezonowych meczach towarzyskich.

Według wstępnego planu Włókniarz ostatni sparing przejedzie 28 marca w Grudziądzu. Wtedy też będzie można jednoznacznie stwierdzić jakie pary zobaczymy na torze w 2021 roku.

KP

Fot. wlokniarz.com