Przedświąteczny weekend oczami służb

Mimo niesprzyjających warunków panujących w miniony weekend na drogach Częstochowy i regionu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nie zanotowali wzmożonej liczby interwencji. Oczywiście jest to powód do zadowolenia, jednak zatrważać może charakter ujawnionych wykroczeń.
O działaniach częstochowskiej drogówki w ostatnich dniach mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:
– W ubiegły weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 46 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń drogowych, w których byłyby osoby ranne lub zabite. Dodatkowo policjanci z Ruchu Drogowego ujawnili 165 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Niestety, pomimo niesprzyjających kierowcom warunków drogowych policjanci zatrzymali również 17 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, ujawnili trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pojazdu nie posiadając do tego uprawnień, zatrzymali również 23 dowody rejestracyjne, głównie za zły stan techniczny pojazdu.
W związku z niskimi temperaturami panującymi zwłaszcza w godzinach nocnych, częstochowska Straż Miejska kontynuowała między innymi działania mające na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności. O pozostałych interwencjach mówi rzecznik służby Artur Kucharski:
– Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 214 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło spraw porządkowych, było to 112 zgłoszeń. Pracownicy z Referatu Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili 21 obserwacji, które wymagały interwencji służb, 18 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy. Podejmowali oni również własne interwencjie podczas służby patrolowej.
Służby przypominają również o kontrolowaniu i serwisowaniu urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Wzrasta bowiem, w związku z trwającym sezonem grzewczym, liczba interwencji spowodowanych np. pożarami sadzy w kominach, czy zatruć tlenkiem węgla.

Skip to content