18 stycznia w Galerii Jurajskiej czerwono-niebiescy spotkali się z kibicami, by zaprezentować skład, który zagra podczas zbliżającej się rundy wiosennej. Podczas spotkania nie zabrakło konkursów, autografów i wspólnych zdjęć z ulubionymi zawodnikami.

Obecnie kadra powiększyła się o czterech nowych zawodników. Rzecznik prasowy Rakowa Michał Szprendałowicz zdradził, że w zespole może pojawić się jeszcze kilka nowych twarzy:

– Prezentujemy drużynę Rakowa Częstochowa na rundę wiosenną. Ona jeszcze tak naprawdę nie jest zamknięta. Tutaj jeszcze jakieś 1, 2 czy 3 ruchy mogą się pojawić transferowe. Natomiast ta kadra jest w dużej mierze już zbudowana. Jest 4 nowych zawodników, którzy dzisiaj zaprezentują się kibicom Rakowa. Frekwencja widzę, że dopisuje. Taka prezentacja to jest coś, czego dawno nie było. Dobrze, że jest. I widzę po interesowaniu, że kibicom też się ten pomysł podoba. Czterech nowych zawodników prezentujemy naszym częstochowskim kibicom. Jeden z nich to Muhamed Šahinović, czyli nasz nowy bramkarz, pozyskany jako pierwszy FK Sarajevo. Bardzo utalentowany młody piłkarz. Jest z nami też Jakub Myszor, czyli młodzieżowy reprezentant polski, kolejny taki diamencik do oszlifowania. Jest Erick Odjeno, który jest bardzo doświadczonym piłkarzem. To już nie jest talent, to jest zawodnik, który udowodnił swoją wartość w lidze szwedzkiej i nie tylko. I jest Matej Rodin, również doświadczony piłkarz, który wzmocni naszą linię defensywną. Jest ich czterech, to i tak już jest pokaźna liczba.

Czerwono-niebiescy spotkali się z kibicami tuż przed wyjazdem do Turcji. Jak zaznaczył trener Dawid Szwarga – zawodnicy na wyjeździe będą trenować przed rozgrywkami w rundzie wiosennej:

– Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli znowu wrócić do Regnum, do miejsca, gdzie przygotowaliśmy się rok temu, do okresu przygotowawczego. Czekają nas świetne warunki, dobre boiska, czterech sparring partnerów. Będziemy mogli potrenować na bardzo dobrej płycie naturalnej. No i te wszystkie rzeczy, mam nadzieję, że przełożą się na naszą formę, pozwolą nam się dobrze przygotować do sezonu i doprowadzą do tego, że wrócimy gotowi na początek sezonu.

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zaplanowano na 10 i 11 lutego. Na inaugurację piłkarskiej wiosny Raków na wyjeździe zagra z Wartą Poznań.

Raków wkracza w rundę wiosenną z kibicami

Skip to content