Fot. rakow.com

W niedzielne popołudnie (21.02) Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Sędzią głównym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy będzie Tomasz Kwiatkowski.

Poprzednie spotkanie Rakowa z „miedziowymi” zakończyło się wygraną drużyny spod Jasnej Góry (2:1) po wyrównanym meczu. Tym razem kibice czerwono-niebieskich też liczą na wygraną ich ukochanej drużyny. Jak mówi rzecznik Rakowa Michał Szprendałowicz – Liczymy na powrót na zwycięską ścieżkę:

Nie zaczęliśmy dobrze tej rundy, bo od trzech porażek w Ekstraklasie. Chcemy wreszcie się przełamać. Drużyna jest w pełni skoncentrowana, ciężko pracuje żeby dobrze przygotować się do meczu. Z resztą tak jak zawsze, bo tutaj zawsze wykonujemy ciężką pracę. Wierzymy, że to w końcu przyniesie efekty i czekamy już z niecierpliwością na to spotkanie.

Ekipa Marka Papszuna od początku rundy wiosennej nie spisuje się najlepiej. Na trzy mecze rozegrane w Ekstraklasie od momentu wznowienia rozgrywek, Raków na swoim koncie zapisał trzy porażki. Najpierw z Pogonią Szczecin w meczu domowym, następnie na wyjeździe z Legią Warszawa oraz ponownie na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Teraz wszyscy mają nadzieję na przełamanie kryzysu w częstochowskiej ekipie.

Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00.

KP

Skip to content