Fot. Radio Fiat

W każdy piątek o godz. 20:30 w Teatrze from Poland będzie można obejrzeć specjalne spektakle, w których aktorzy z całej Polski zagrają na rzecz ratowania instytucji. Pierwszy spektakl, z pięciu planowanych, to „Homosovieticus”, który odbył się 19 czerwca.

Po miesiącach przestoju częstochowskie placówki kultury ruszają z ofertą. W sobotę 20 czerwca, w Teatrze im. Adama Mickiewicza, aktorzy zagrali pierwszy spektakl z udziałem publiczności. Duch artyzmu wrócił także do Teatru from Poland, gdzie Wojciech Kowalski i Michał Pilarski pokazali „Homosovieticusa”. Jak mówi pierwszy z artystów, dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na rzecz ratowania Teatru From Poland.

– Bardzo serdecznie Państwa zapraszam w każdy piątek o godz. 20.30. Zdajemy sobie sprawę, że z racji pandemii nie wszyscy mają pracę. Stwierdziliśmy, że przy wyjściu z teatru postawimy kapelusz. Każdy chętny będzie mógł wrzucić do niego zapłatę według uznania.

Wojciech Kowalski to aktor, instruktor teatralny, polonista, a także twórca happeningów. Jest też laureatem wielu nagród ogólnopolskich. Jak dodaje, na częstochowską publiczność czekają jeszcze cztery przedstawienia.

– Za tydzień Teatr Fieter z Ozimka przyjeżdża z Gombrowiczem. Świetny spektakl o tytule „Gomber i Gombo Trup”. Za dwa tygodnie także bardzo dobry spektakl. Do Częstochowy przyjedzie Jerzy Kałduś z „Konopielką” Edwarda Redlińskiego. Za trzy tygodnie zapraszam na nasz spektakl pt. „Miłość, uwolnić słowa”, a za cztery na „3xTAK. Rudnicki”.

Spektakle przedstawiane będą na podwórku przy Alei Najświętszej Maryi Panny 2, obok wejścia do Teatru from Poland. Ze względu na deszczową pogodę pierwszy z cyklu pięciu spektakli, czyli „Homosovieticus”, wystawiony był w budynku teatru. Kolejne przedstawienie w piątek o godz. 20.30.

ABK

Skip to content