„Razem bezpieczniej” dla częstochowskich szkół

Fot. MEN

„Bezpieczny powrót do szkoły” to kolejna już akcja organizowana przez częstochowską fundację Eltrox „Razem Bezpieczniej”. Jej celem ma być zapewnienie bezpieczeństwa w szkołach w czasie pandemii koronawirusa. W tym ma pomóc m.in. odpowiednie monitorowanie temperatury ciała.

Akcja skierowana jest do publicznych szkół podstawowych w dziesięciu miastach całego kraju (w tym także częstochowskich). W każdym z miast wybrana zostanie jedna zwycięska szkoła. O tym, która placówka wygra, zadecydują internauci.

– Pierwszym czynnikiem, który pozwala wykryć obecność choroby jest podwyższona temperatura. Dzięki tej akcji chcielibyśmy zadbać w szkołach o to bezpieczeństwo. Sama akcja polega na głosowaniu na szkoły z wybranych miast w Polsce. Po zliczeniu głosów ta szkoła, która otrzyma najwięcej głosów w danym mieście, otrzyma od nas urządzenie do pomiaru temperatury z odległości. Kamera termograficzna pozwala mierzyć temperaturę z odległości 1-1,5 m w bardzo szybkim czasie i jest dużo sprawniejsza od termometrów bezdotykowych – tłumaczył Maciej Gołębiowski z fundacji Eltrox.

W Częstochowie do głosowania zakwalifikowano aż 66 szkół. Lista nie obejmuje jednak placówek prywatnych, niepublicznych oraz dla dorosłych.

– Aby oddać głos na daną szkołę, należy wejść na nasz facebookowy profil, gdzie znajdują się linki, które przekierują nas na profil Eltrox danego miasta. Tam w komentarzu należy oddać głos w postaci numeru, który przypisany jest do każdej ze szkół. Lista wraz z numerami znajduje się w załączniku, który jest dostępny pod postem – dodał Maciej Gołębiowski.

Fundacja Eltrox „Razem Bezpieczniej” istnieje w Częstochowie od niespełna pół roku. Na swoim koncie ma już udaną akcję „#Bezpieczny Rower” organizowaną wspólnie z Komendą Miejską Policji. W akcji tej do wygrania był jednoślad z częstochowskiej Fabryki Rowerów. Ponadto fundacja zajmuje się akcjami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwijania kultury fizycznej.

>>LINK DO KONKURSU<<

BNO

Skip to content