W czwartek, 27 czerwca zakończyły się rekolekcje kapłańskie zorganizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Podczas rekolekcji nauki wygłosili abp Grzegorz Ryś oraz bp Edward Dajczak.

Mówi ks. Michał Krawczyk, przewodniczący ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej, organizator rekolekcji:

– Rekolekcjoniści poprowadzili nas w kerygmaty z Dziejów Apostolskich z pierwszego, drugiego i dziesiątego rozdziału, przy czym każdy z biskupów omawiał jeden z nich. Naszym celem było zobaczyć Kościół pierwotny, to jak Duch św. uzdrawia ten Kościół, a potem to, co czyni dalej. Były to bardzo głębokie rekolekcje poprowadzone na podstawie słowa i świadectwa życia. Najbardziej zachwycało mnie, jak biskupi dzielili się swoim przeżywaniem Słowa Bożego. We wtorek mieliśmy spotkanie kapłańskie z biskupami, gdzie mogliśmy zadawać im bezpośrednie pytania na temat kapłaństwa. Nie brakowało rozmowy i modlitwy – opisywał ks. Michał Krawczyk.

Rekolektanci uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, liturgii pokutnej i skrutacji, czyli modlitewnym studiowaniu Pisma świętego, którą poprowadził bp Andrzej Przybylski. Zakończeniem rekolekcji była Msza św. w kościele seminaryjnym.

BNO

Skip to content