Rekrutacja do szkół średnich – ciąg dalszy

Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych wciąż zmagają się z trwającą od dwóch miesięcy rekrutacją.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 wciąż nie została zakończona – do 3 sierpnia rodzice oraz uczniowie mogli składać podania do szkół w rekrutacji uzupełniającej. Więcej na temat rekrutacji mówi naczelnik Wydziału Edukacji UM – Rafał Piotrowski:

Sporo miejsca jest wciąż w Częstochowskich Technikach jak i Liceach. Do 12 sierpnia można zmieniać ewentualny wybór szkoły.

Jak zapewnia Rafał Piotrowski w najbliższym czasie będą również podejmowane kroki związane z rekrutacją dzieci z Ukrainy:

Z ponad 1350 uczniów, którzy kontynuowali naukę cały czas zostaje 1000. W najbliższych dniach będziemy natomiast ustalać gdzie powstaną oddziały przygotowawcze tak, aby wyrobić się przed rokiem szkolnym.

O szczegóły rekrutacji zapytaliśmy również Małgorzatę Witek, dyrektora V LO w Częstochowie:

Wciąż trwa druga faza rekrutacji. Chętni uczniowie wciąż przychodzą, pytają i donoszą dokumenty. Ważna jest w tym momencie również ilość zdobytych punktów.

Mimo ogromnej ilości kandydatów do szkół średnich wciąż przygotowywane są kolejne miejsca tak, aby przed rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie bez komplikacji mogli zacząć naukę w szkole średniej. Czy w wymarzonej przez siebie szkole – to już zupełnie inny temat…

Skip to content