Remontujemy meble, mieszkania i domy. Odnawiamy ściany, podłogi i łazienki. A gdyby tak zrobić remont małżeński? A może, zamiast w materiały budowlane zainwestować w czas, zamiast w nowe kafelki, w emocje, zamiast w nowe sprzęty, w Ducha? A remont przeprowadzić na swoim małżeństwie…

Z taką propozycją wyszli organizatorzy kolejnej odsłony rekolekcji dla małżeństw znajdujących się w rozsypce. Seria trzech spotkań zorganizowana w Kościele Akademickim kierowana jest do związków przeżywających kryzys i pragnących poprawić swoje relacje rodzinne. Pierwsza konferencja miała miejsce w piątek, 29 listopada, a przewodniczył jej kapłan diecezji radomskiej, ks. Marek Dziewiecki, ekspert Ministerstwa Edukacji w przedmiocie „Wychowanie do życia w rodzinie”.

– Małżeństwo i rodzina są najważniejszymi instytucjami na tej Ziemi. To od małżeństwa i rodziny zależą losy ludzkości, Kościoła i poszczególnych osób. Kto walczy z Bogiem, ten walczy z małżeństwem i rodziną, kto z kolei walczy z małżeństwem i rodziną, ten walczy z Bogiem. Bóg jest tym, który wymyślił te instytucje oraz jest pierwszym największym we wszechświecie ich obrońcą – podkreślał ks. Marek Dziewiecki.

Jak dodał, definicja miłości człowieka zawiera się w samej Biblii:

– Najprostsza definicja człowieka wynikająca z Biblii i prawdy o nas mówi, że człowiek to ktoś, kto jest kochany. Kochany, przez samego Boga. Bóg nas stworzył z miłości, jesteśmy jedyni na Ziemi kochani przez Boga. Wszystko inne zostało stworzone dla nas.

Cykl spotkań nosi hasło: „Kryzysy w małżeństwie i rodzinie oraz sposoby ich przezwyciężania”. Odbywają się od 29 listopada do 1 grudnia. Codziennie będą konferencje, poruszające zagadnienia życia małżeńskiego i metod na jego poprawę. Piątkowe i sobotnie rekolekcje kończy Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast niedzielne – Msza święta.

BNO

Skip to content