Wyprawa rowerowa/fot. Bożena Stępień

Bożena Stępień ze Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki rozpoczęła rowerową trasę po bałtyckim wybrzeżu. Kobieta przejedzie ponad 400 km, a celem jej podróży jest przede wszystkim nagłaśnianie istoty profilaktyki onkologicznej.

Częstochowska amazonka swoją wyprawę rozpoczęła 10 czerwca. Tego dnia o godz. 1.44 wyruszyła pociągiem do jednej z nadmorskich miejscowości, aby później przejechać wybrzeże od Helu aż do Świnoujścia. Obecnie kobieta przebywa w Łebie:

– Dzisiaj sobie odpoczywam. Właśnie jestem na plaży i cieszę się wspaniałą pogodą. Miałam małe problemy techniczne, ale obecnie jest już wszystko w porządku. Jestem bardzo szczęśliwa z tego wyjazdu. Zdarzają mi się również bardzo miłe niespodzianki.

Jutro rowerzystkę czeka kolejny odcinek trasy, jednak nie dłuższy niż 50 km. W planach podróży amazonka przewidziała m.in. zwiedzanie Darłowa, Kołobrzegu czy Pustkowa, gdzie na turnusie rehabilitacyjnym odpoczywać będą inne członkinie Stowarzyszenia Amazonek. Cała inicjatywa ma na celu propagowanie profilaktyki, jako jednej z najskuteczniejszych metod walki z nowotworami piersi:

– 11 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi – najpierw jednej, a później drugiej. Zależy mi na tym, aby popularyzować badania. Profilaktyka jest naprawdę bardzo ważna i musimy o tym pamiętać.

O dalszym przebiegu rowerowej wyprawy po bałtyckim wybrzeżu będziemy informować.

ABK

Skip to content