fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 6 sierpnia na ul. św. Rocha w Częstochowie. W wypadku z udziałem motocyklisty i rowerzysty śmierć poniósł kierujący rowerem.

Niestety, osoba ta zginęła w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności zdarzenia przybliża podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem nie zachował szczególnych środków ostrożności przy zmianie pasa ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jak się okazało, kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo był w stanie nietrzeźwym.

– 26-letni motocyklista kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających. Wyniki pobranej do badań krwi mają zweryfikować wstępne ustalenia policji. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Droga na kilka godzin została zablokowana. Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich tygodni. 20 lipca na DK-1 w Częstochowie doszło do wypadku, w wyniku którego rowerzysta wpadł pod tylną oś naczepy znajdującego się przed nim zespołu pojazdów. Zmarł kilka godzin później w wyniku poniesionych obrażeń. Policja apeluje do rowerzystów o ostrożność podczas uczestniczenia w ruchu drogowym i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

MSI

Skip to content