Rozbił samochód i pobił mężczyznę – usłyszał zarzuty

Fot. KMP w Częstochowie

Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko Norbertowi B., który pobił mężczyznę po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na nieostrożną jazdę. Sytuacja miała miejsce 12 grudnia 2020 roku.

W wyniku brawurowej jazdy Norbert B. uderzył w krawężnik i uszkodził przednie koło swojego samochodu. Przechodzący wtedy ulicą 51-latek widząc zaistniałą sytuację, zwrócił uwagę 27-latkowi, co spotkało się z agresją.

– Po zwróceniu uwagi Norbert B. wyciągnął gaz pieprzowy i rozpylił w twarz mężczyzny. Potem pokrzywdzony został przewrócony przez napastnika, a następnie bity i kopany po głowie i klatce piersiowej. Norbert B. nie reagował na wezwania świadka zdarzenia, aby przestał kopać mężczyznę, a gdy świadek oświadczył, że zrobi mu zdjęcie, spokojnie pozował do fotografii. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało pokrzywdzonego do szpitala, gdzie stwierdzono u niego obrażenia w postaci urazu głowy, złamania żeber i odmy lewego płuca. Następnego dnia policja zatrzymała Norberta B., który został rozpoznany przez świadka zdarzenia – tłumaczył prokurator Tomasz Ozimek.

Prokurator zarzucił oskarżonemu pobicie, które spowodowało obrażenia ciała, utrzymujące się powyżej siedmiu dni. Jednocześnie uznano czyn Norberta B. za przestępstwo o charakterze chuligańskim, ponieważ sprawca działał publicznie bez znaczącego powodu.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert B. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że nie brał udziału w pobiciu mężczyzny. W toku postępowania przygotowawczego na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Norbert B. był w przeszłości kilkunastokrotnie karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdu oraz uchylanie się od alimentów – dodał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Każdego roku policja w Częstochowie spotka się z przestępstwami o podobnym charakterze. Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie z roku na rok liczba pobić oraz rozbojów na terenie miasta i powiatu na szczęście spada.

– W porównaniu do 2019 orku, w ubiegłym roku było mniej przestępstw z kategorii bójka i pobicie (47/28), kradzież z włamaniem (291/284), rozbój (65/50) i kradzież pojazdu (38/36). Nastąpił natomiast wzrost kradzieży mienia – powiedział oficer prasowy KMP w Częstochowie.

Zarzucane oskarżonemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

BNO

Skip to content