Rozstrzygnięto plebiscyt na sportowca 2019

To wyjątkowy dzień dla częstochowskiego sportu. Dzisiaj w Ratuszu Miejskim uroczyście podsumowano plebiscyt na najlepszego sportowca, trenera i działacza roku 2019. Gala zgromadziła znamienitych gości reprezentujących zarówno sport, biznes jak i politykę. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Gala znakomita jak co roku. Plebiscyt od kilku lat cieszy się powodzeniem. Podczas tej uroczystości możemy ocenić stan częstochowskiego sportu, który choć nie jest tym najwyższym, prezentuje wspaniałe osiągnięcia, jak np. nasi żużlowcy czy piłkarze” – komentuje galę Stanisław Sączek, prezes WLKS Kmicic.

Był to wielki dzień, w którym uroczyście uhonorowano trud, pot i wysiłek dziesiątek sportowców, którzy swoją ciężką pracą i pasją inspirują tysiące młodych Polek i Polaków. 

Zaskoczenie niesłychane, dlatego że konkurenci w postaci legend takich jak trener Papszun czy trener Cieślak, są niesamowicie wymagający. Znaleźć się w takim znamienitym gronie jest wspaniałym uczuciem, ale nie jest to mój wyczyn, lecz całej naszej drużyny, zespołu, klubu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas swój głos. Jestem niezmiernie szczęśliwa, zadowolona i raz jeszcze bardzo dziękuję” – przypomina o zespole i cieszy się Anita Krzyczmonik, trener Klubu Sportowego Częstochowianka.

Podczas gali nie zapomniano również o dokonaniach parasportowców, których wysiłek i siła woli zadziwia i motywuje wszystkich.

Dla Przemeka Drąga, uzyskanie nagrody w tym plebiscycie w kategorii parasportowej jest dla niego wielkim osiągnięciem. Zwłaszcza, że pokazuje nam, częstochowianom, że sport osób niepełnosprawnych w naszym kraju jest istotny i na równo można mierzyć jego sukcesy ze sportem zwyczajnym. Także, wydaje mi się, że ta nagroda będzie dla Przemka tak samo wartościowa, jak dla każdego innego sportowca” – wyjaśnia trener Przemysława Drąga.

Laureatami gali zostali:

w kategorii „Najpopularniejszy Sportowiec” – Leon Madsen

w kategorii „Nadzieja Sportu” – Drużyna AZS Częstochowa SSA

w kategorii „Najpopularniejszy Trener” – Marek Cieślak

w kategorii „Najpopularniejszy Działacz Sportowy” – Michał Świerczewski

Gala sportowa była również okazją do uczczenia setnej rocznicy istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content