Rusza remont ulicy Sosnowej, a wraz z nim kolejne utrudnienia

Jesień miała być dla częstochowskich kierowców okresem swoistego dobrobytu. To właśnie w listopadzie mają zostać zakończone liczne prace infrastrukturalne. Jak się okazuje, Miejski Zarząd Dróg nie zamierza poprzestać na przebudowie DK-46 czy DK-91, bowiem rozpoczęto właśnie prace nad ulicą Sosnową. Kierowcy uważajcie, dzielnica Ostatni Grosz będzie jeszcze bardziej nieprzejezdna.

Więcej o planowanej, kolejnej już przebudowie, informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy częstochowskiego MZD: – Kolejna ważna inwestycja lokalna w naszych dzielnicach naszego miasta na drogach to przebudowa ulicy Sosnowej, która już się rozpoczęła. I od początku listopada mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przebudowa ul. Sosnowej nie będzie ograniczała się jedynie do wymiany starej, zużytej nawierzchni. Mieszkańcy muszą przygotować się na kompleksową inwestycję: – Będziemy wymieniać starą nawierzchnię na długości ponad ćwierć kilometra. Ponadto ułożymy nową nawierzchnię chodnikową oraz wyznaczymy nowe równoległe miejsca parkingowe. Prace zaczną się od bloków z numerem 17/19, 23/25 i 27. Dlatego apelujemy, aby nie parkować w okolicy tych budynków.

Urzędnicy zapewniają, że nowa inwestycja nie obciąży zbytnio budżetu miasta, ponieważ łączy koszt przebudowy ul. Sosnowej wyniesie niespełna milion złotych: – Koszty łączne to niespełna 800 tys. złotych. Budżet miasta jest na to przygotowany. Mamy nadzieje, że pogoda, mimo okresu zimowego. Pozwoli nam pracować w spokoju, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej cieszyć się nową nawierzchnią.

Warto dodać, że poza ulicą Sosnową, w połowie listopada mają zostać rozpoczęte także prace nad ulicami Rzemieślniczą oraz Nagietkową. Ostrzegamy mieszkańców przez potencjalnymi utrudnieniami.

Skip to content