Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie zaprasza na dzień otwarty

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w godzinach 10-16, częstochowskie schronisko organizuje dzień otwarty. Instytucja zaprasza wszystkich w odwiedziny, także ze swoimi pupilami, które niegdyś mieszkały w tym miejscu.

Marta Pasieka, inspektor ds. promocji i administracji częstochowskiego schroniska, przedstawia atrakcje, jakie będą na nas czekać w tym szczególnym dniu. – Będzie można wyprowadzić z naszymi wolontariuszami psiaki na spacer, odbędzie się także wystawa obrazów Anety i Iwony Herbuś – 20% przychodu netto z tych obrazów zostanie przekazane na schronisko. Pracownicy schroniska oraz inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami powiedzą wiele interesujących rzeczy o naszej instytucji, a chętni będą mogli skorzystać z porad behawiorysty.

Zwierzaki w schronisku, oprócz miłości i poświęconego czasu, mają także fizyczne potrzeby. Obecnie jest to bentonitowy żwirek dla kotów.

Marta Pasieka mówi także o liczbie przyjmowanych do schroniska zwierząt w okresie wakacyjnym. – Na szczęście nie zauważyliśmy znacznego wzrostu przyjmowanych zwierząt. Wierzymy w to, że taka tendencja zostanie utrzymana.

Inspektor ds. promocji i administracji częstochowskiego schroniska apeluje również o rozsądne podejście do swoich pupili w tym okresie. – Mamy nadzieję że właściciele będą zabierać swoich pupili ze sobą, gdyż obecnie jest wiele ośrodków, w których zwierzaki mogą swobodnie przebywać, lub że zapewnią im odpowiednią opiekę w tym czasie.

Przypominamy – dzień otwarty w częstochowskim schronisku w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

Linda Nocoń-Ściebura

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content