Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne pt. ,,Konkurs z Działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”, które odbędzie się 21 lutego w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Konkurs, któremu poświęcone będzie spotkanie, kierowany jest do wszystkich podmiotów zainteresowanych tworzeniem lub rozwojem istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego.

– Jest on przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorstw różnego rodzaju – mikro, małych, średnich i dużych oraz konsorcjów – mówi Paulina Cius-Górska, rzecznik Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. – W przypadku tych ostatnich chodzi o działania, w trakcie których przedsiębiorca razem z jednostką naukową wspólnie składa wniosek, dzięki czemu ta uczelnia lub ośrodek badawczy ma szanse na uzyskanie 100% dofinansowania.

W trakcie spotkania można będzie się dowiedzieć, w jaki sposób otrzymać środki z konkursu i od czego należy zacząć przy realizacji projektu, na który zostaną wykorzystane.

– Na tym spotkaniu będzie można się dowiedzieć, z czym wiąże się otrzymanie takiego dofinansowania. Na samym początku nie każdy wie, jak zabrać się za realizację projektu, więc będziemy starać się systemowo, krok po kroku, wytłumaczyć sposób dotarcia do funduszy, a potem sposób realizacji samego projektu.

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości organizuje podobne spotkania w całej Polsce. Obecna edycja konkursu w ramach Działania 1.2. dysponuje alokacją w wysokości 20 mln zł. Nabór zaplanowano od 27 lutego do 14 maja 2020 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy się zarejestrować na stronie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w zakładce “Szkolenia”.

MSI

Fot.: slaskibiznes.pl