Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki otrzymało II miejsce w kategorii organizacji prestiżowego konkursu „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2021”. Nagrody przyznane zostały 24 stycznia, podczas sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Celem konkursu było docenienie tych, którzy na co dzień aktywnie angażują się w świadczenie pomocy wolontaryjnej. Jak mówi prezes częstochowskich Amazonek Elżbieta Markowska – otrzymane wyróżnienie to wspaniała motywacja do dalszej, intensywnej pracy:

– Staramy się być silne i pogodne. Nasze działania realizujemy z sercem i wartością dodatnią. Nagroda przyznana nam przez kapitułę jest dla nas bezcenna. Bardzo za nią dziękujemy.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki to organizacja samopomocowa, niemedyczna, pomagająca kobietom z rakiem piersi. Priorytetem działalności jest udzielanie chorym wsparcia emocjonalnego i praktycznego. Jednym z istotnych zadań ruchu jest również zaznajamianie społeczeństwa z problematyką wczesnego wykrywania raka piersi, leczenia i rehabilitacji poprzez wolontariat oraz liczne programy edukacyjne:

– Jest to ogrom pracy częstochowskich Amazonek. Niesiemy pomoc, wspieramy potrzebujących już od 25 lat. Uczestniczymy w wielu szkoleniach, aby wiedzieć jak odpowiednio pracować z osobami chorymi. Dzielimy się także własnym doświadczeniem życia z chorobą. Wspieramy najlepiej jak umiemy. Mówimy o istocie profilaktyki, samobadania się.

Kapituła konkursu wybrała laureatów w kategoriach: wolontariat indywidualny oraz organizacja działająca w obszarze wolontariatu. Członkowie kapituły wzięli pod uwagę: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność oraz partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

ABK

Fot. Beata Kocik
Skip to content