W weekend na drogach w Częstochowie i powiecie doszło niestety do wielu zdarzeń drogowych. Poważnych wypadków także nie zabrakło. Służby zabezpieczały miejsca kolizji, gasiły pożary oraz interweniowały na zgłoszenia mieszkańców.

Jesienna aura zdecydowanie nie służy bezpieczeństwu. Jak tłumaczy podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji – na terenie miasta i powiatu doszło do 50 kolizji:

– Policjanci ujawnili 217 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 122 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzy osoby straciły uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi ujawnili 7 osób, które kierowały pojazdami bez uprawnień. W ten weekend policjanci zatrzymali też 4 pijanych kierowców.

Częstochowskie służby musiały też wielokrotnie interweniować podczas walki z ogniem. Szczegóły przedstawia mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

– W miniony weekend na terenie miasta i powiatu częstochowskiego powstały 33 zdarzenia wymagające interwencji straży pożarnej. Prowadzone działania to gaszenie 8 małych pożarów, usuwanie skutków 21 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do 4 alarmów fałszywych. W ramach prowadzonych działań szczęśliwie nie odnotowano dużych interwencji. Osoby poszkodowane w wyniku powstałych zdarzeń to uczestnicy 2 wypadków w komunikacji drogowej.

Pracowity weekend mieli również częstochowscy strażnicy miejscy. Jak informuje Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej – w trakcie weekendu dyżurni przyjęli od mieszkańców 78 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencję:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich 3 dni dotyczyło zgłoszeń w uchu drogowym, czyli nieprawidłowego parkowania pojazdów. Było to łącznie 31 zdarzeń. Pracownicy z Referatu ds. Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili też 4 obserwacje, które wymagały interwencji służb.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Częstochowy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

ABK

Skip to content