Wypadki, zatrzymania oraz interwencje służb mundurowych – tak podsumować można miniony weekend na terenie Częstochowy i powiatu. 28 sierpnia ok. godz. 5.00 doszło też do zaginięcia młodej kobiety.

Czynności poszukiwawcze za Karoliną Walczyk prowadzi obecnie Komisariat I Policji w Częstochowie. Ostatni raz kobieta była widziana przy ulicy Nowowiejskiego. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o pilny kontakt z policją.

Dodatkowo na terenie miasta i powiatu doszło w weekend do 45 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Więcej na ten temat mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Wypadek miał miejsce 27 sierpnia przy ul. Dźbowskiej. Kierujący pojazdem marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu rowerzyście doprowadzając do zderzenia. Kierujący rowerem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ponadto od piątku do niedzieli policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 7 kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ujawnili ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 120 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzy osoby utraciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Ostatni weekend wakacji obfitował też w organizację wielu plenerowych imprez i wydarzeń kulturalnych. Jak się okazuje, niektóre z eventów wymagały interwencji częstochowskich strażników miejskich. Szczegóły prowadzonych działań przybliża Artur Kucharski:

– Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu 88 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców i mieszkanek miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich 3 dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to łącznie 26 zdarzeń. W ciągu minionych 3 dni pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili 3 obserwacje, które wymagały interwencji służb. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W miniony weekend strażnicy miejscy zabezpieczali też kilka plenerowych wydarzeń. W ostatni weekend wakacji strażnicy miejscy patrolowali też park wypoczynkowy Lisiniec. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.

Pracowity weekend mieli również częstochowscy strażacy, o czym mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– W ostatni weekend tegorocznych wakacji na terenie miasta i powiatu częstochowskiego powstały 62 zdarzenia, wymagające interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie 7 pożarów, usuwanie skutków 52 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do 3 alarmów fałszywych.

W omawianym okresie największa część prowadzonych działań związana była z usuwaniem gniazd os i szerszeni.

ABK

Skip to content