Śmiertelny wypadek na DK1 w Częstochowie

Fot. KMP w Częstochowie

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 43-letni kierowca audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego tragicznego zdarzenia mogło być najechanie kierującego oplem na stojące przy skrzyżowaniu audi. To już 16 ofiara śmiertelna na terenie powiatu częstochowskiego w tym roku. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 21.40 na DK-1 w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący oplem 37-letni mieszkaniec Warszawy, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn najechał na audi stojące przed skrzyżowaniem z ul. Połaniecką. W wyniku zderzenia kierujący audi – 43-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego – zginął na miejscu.

Po wypadku kierujący i pasażerka opla oddalili się z miejsca zdarzenia. Kierujący był trzeźwy, jednak okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby. Śledczy ustalają szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji o zaistniałym zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. 47 85 812 55 lub 997.

BNO
Źródło: KMP w Częstochowie

Skip to content