Śmiertelny wypadek w Miejskim Szpitalu Zespolonym

Częstochowska Prokuratora prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Miejskim Szpitalu Zespolonym. Jeden z pacjentów wypadł przez okno z pierwszego piętra. Wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

Sprawa dotyczy oddziału covidowego. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że personel szpitala relacjonuje, jakoby mężczyzna wyskoczył przez okno z pierwszego piętra i w wyniku niefortunnego upadku odniósł śmiertelne obrażenia. Rodzina zmarłego złożyła natomiast w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury, zarzucając szpitalowi niewłaściwą opiekę. O szczegółach zdarzenia mówi prokurator Tomasz Ozimek:

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła śledztwo ws. narażenia pacjenta Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci tego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 21 marca br., w godzinach wieczornych. Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że 59-letni pacjent przebywający w tym szpitalu wypadł przez jedno z okien i poniósł śmierć następnego dnia na skutek obrażeń, które odniósł w wyniku tego upadku.

Szpital udostępnił organom śledczym nagrania ze szpitalnego monitoringu. Znane są też wyniki sekcji zwłok zmarłego Roberta M., przeprowadzonej w miniony piątek. Obecnie śledztwo jest na etapie przesłuchań świadków:

W toku tego postępowania zabezpieczono w szpitalu dokumentację dot. leczenia tego pacjenta. Ponadto w sprawie będą przesłuchiwani świadkowie, czyli pacjenci i personel szpitala. W sprawie została również przeprowadzona sekcja zwłok, z której wynika, że przyczyną zgonu tego mężczyzny był uraz wielonarządowy, powstały na skutek upadku upadku z wysokości.

 O postępach w śledztwie będziemy jeszcze informować.

Skip to content