W pierwszy weekend marca na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 45 kolizji i dwóch wypadków drogowych. Ogólnie częstochowska drogówka ujawniła ponad 290 wykroczeń w ruchu drogowym.

Szczegółowe podsumowanie działań policji przedstawia asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie odnotowali 2 wypadki drogowe – jeden z nich dotyczy potrącenia pieszego przez pojazd osobowy. Doszło do 45 kolizji. Dwóm kierowcom, za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania pojazdami.

Straż Pożarna odnotowała spokojny weekend – działaliśmy łącznie 31 razy – mówi mł. bryg. Paweł Liszaj z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– Siedem spośród zgłoszeń to pożary. Odnotowano 23 miejscowe zagrożenia, oraz jeden fałszywy alarm. Wśród miejscowych zagrożeń znalazł się pożar sadzy w kominie. Kilkukrotnie zgłoszenia dotyczyły kolizji drogowych oraz pomocy w dostaniu się do zamkniętego mieszkania. Nie wystąpiły żadne sytuacje, które pociągnęłyby za sobą ciężko rannych lub ofiary śmiertelne.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 84 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. O szczegółach mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie, Artur Kucharski:

– W ciągu ostatnich trzech dni, najwięcej otrzymanych zgłoszeń dotyczyło wykroczeń drogowych – jest to 28 przypadków, a także spożywania alkoholu w miejscach publicznych, tudzież zakłócania porządku publicznego – 18 przypadków. Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 3 obserwacje, które wymagały interwencji służb. Dwie z interwencji zrealizowała Straż Miejska, jedna przekazana została w kompetencje odpowiednich służb. Oprócz interwencji zgłaszanych przez mieszkańców miasta, strażnicy podejmowali również własne działania w trakcie patroli.

Straż Miejska w Częstochowie nie odnotowała w miniony weekend poważniejszych incydentów. Jednak apeluje o rozwagę i w związku ze znacznym ochłodzeniem i powrotem temperatur poniżej zera, przestrzega przed niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami m.in. nad zamarzniętą wodą, czyli tzw. „dzikimi lodowiskami”.

Skip to content