W miniony weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 38 kolizji oraz wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce 20 stycznia w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego.

Szczegółowe podsumowanie działań policji przedstawia podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Kierująca pojazdem marki volvo, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej przechodzącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Ponadto policjanci z ruchu drogowego ujawnili prawie 200 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 90 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Jedna osoba utraciła swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy, po tym jak przekroczyła dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci ujawnili również trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania, oraz ujawnili 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

– Jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do 25 zdarzeń – mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– 12 z nich powstało w Częstochowie, a 13 na terenie powiatu częstochowskiego. Prowadzone działania to gaszenie trzech pożarów, usuwanie skutków 21 miejscowych zagrożeń oraz wyjazd do jednego alarmu fałszywego. W omawianych interwencjach dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru sadzy w kominie co ewidentnie wskazuje na zaniedbanie w zakresie usuwania zanieczyszczeń z kominowych przewodów dymowych. Ponownie przypominam, że co roczne wizyta kominiarza w naszych domach oraz sprawdzenie urządzeń grzewczych jest obowiązkowa.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 123 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. O szczegółach mówi Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło wykroczeń drogowych i było ich 24. Straż Miejska w Częstochowie nie odnotowała poważniejszych incydentów. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 12 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 8 monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy, a cztery interwencje zostały przekazane do realizacji innym służbom.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Skip to content