Turniej piłki nożnej, warsztaty, koncerty – to wszystko miało miejsce 1 lutego w IV LO im. H. Sienkiewicza. Akcja charytatywna organizowana cyklicznie od trzech lat miała na celu pomoc podopiecznym Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku.

Drużyna z Kłobucka zmierzyła się z reprezentantami Sienkiewicza, Traugutta i Norwida.

W pierwszym meczu było 2:1, no i w tym drugim przegraliśmy 1:0. Były to trudne rozgrywki, trzeba się wciąż uczyć, żeby wygrywać. Dzisiaj przyjechało nas tu ośmiu. Ten sport sprawia mi frajdę, wolę grac w piłkę niż siedzieć przy komputerze. To jest fajne – mówi wychowanek Domu Dziecka, Daniel Mikołajczyk.

Z wychowankami przyjechał ich opiekun, terapeuta Domu Dziecka im. J. Korczaka, Andrzej Ujma:

Dla moich podopiecznych jest to dobra forma spędzania czasu, podczas której mogą się sprawdzić, czy dobrze wypadają na tle innych drużyn. Jest to też dobra okazja do integracji ze społeczeństwem lokalnym. Nadal jesteśmy mistrzami Futsalu i czekamy teraz na kolejne Mistrzostwa Polski w Gliwicach. Są to duże osiągnięcia i dla nich to zaszczyt, ze mogą godnie reprezentować naszą placówkę.

Przypomnijmy, że inicjatorem akcji jest uczeń IV LO, Patryk Madej. W tym reku współpracowali z nim również Michał Witkowski i Marek Michalak, z którym rozmawialiśmy:

Obecnie uzyskaliśmy satysfakcjonującą kwotę od sponsorów, która zostanie przeznaczona na bony podarunkowe dla chłopaków, w celu rozwijania ich pasji oraz zakupu sprzętu sportowego. Chłopaki super grali i oglądanie ich to była czysta przyjemność. W mojej opinii zasługiwali na pierwsze miejsce, jednak Traugutt okazał się być lepszy. Kibicowałem im do końca i w nich wierzyłem, bo są niesamowici.

Jednym z punktów programu były warsztaty na temat mass mediów, przemocy oraz treningów kreatywności, przeprowadzone przez Mikołaja Mądrzyka zwanego również „Mikserem”:

Tego typu akcje mają na pewno wymiar integracyjny. Ludzie współdziałają ze sobą i uruchamiają swoje instynkty dane im przez Boga. Można komuś pomóc, dać przykład, zbudować się wewnętrznie, ale również dobrze się bawić i zdobyć doświadczenie. Same plusy.

Podsumowaniem akcji było wręczenie bonów podarunkowych podopiecznym Domu Dziecka oraz dekoracja zwycięskich drużyn.

KF

Skip to content