Spragnieni miłości – niezwykłe zajęcia z bibliodramy

Głębokie przeżycia duchowe, zanurzenie w słowach Pisma Świętego i odkrywanie swojej natury. Tego wszystkiego doświadczali uczestnicy niedzielnej bibliodramy w Pracowni Rozwoju Osobistego w Częstochowie.

Czym jest bibliodrama i w jaki sposób oddziałuje na osoby, wyjaśnia ks. dr Tomasz Knop, prezes Fundacji Integralnego Rozwoju Człowieka, organizującej zajęcia:

-Bibliodrama jest wspólnotowym rozważaniem Słowa Bożego, gdzie angażuje się cały człowiek. Nie tylko myślimy i mówimy, ale także staramy się przeżyć Słowo Boże doświadczając swojego ciała, emocji w interakcji także z innymi osobami. Wykorzystujemy różne formy sztuki: muzykę, taniec, sztuki plastyczne a także małe formy teatralne.

Ważną rolę podczas warsztatów pełniła muzyka. O artystyczną stronę zajęć zadbała Agnieszka Fiuk:

-Pracowaliśmy z Pieśnią nas Pieśniami. Z małym fragmentem, ale bardzo ważnym i znaczącym: “Wskaż mi, gdzie pasiesz swe stada”. To był warsztat o poznaniu samej siebie. Pracowaliśmy dużo z instrumentami, ruchem, śpiewem, tańcem. Ja jeszcze nie ochłonęłam po tym warsztacie. To co wybrzmiało podczas zajęć  najważniejszego, to że bezpośrednio widziałam, jak Słowo oddziałuje na uczestniczki, a one później same to potwierdzają.

Najlepszym świadectwem obrazującym wartości płynące z zajęć bibliodramy są opinie wyrażone przez uczestników:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2020/02/2_opinieuczestniczek.mp3]

Anna Kłosowicz z Fundacji Integralnego Rozwoju Człowieka zachęca do udziału w wielu organizowanych zajęciach:

-Nasza fundacja jest organizacją, która chce zaprosić ludzi do tego, by dbali o swój rozwój w codzienności. Dlatego mamy bogatą gamę zajęć rozwijających człowieka.

Szczegóły można znaleźć na fundacyjnej stronie internetowej oraz stronie Facebook Pracowni Rozwoju Osobistego.

Jakub Szewczyk