Straż Graniczna będzie mieć placówkę w Częstochowie

Śląska Straż Graniczna będzie będzie miała nową placówkę w województwie śląskim, a dokładniej mówiąc – w Częstochowie. Od kilku tygodni w naszym mieście działa tzw. Grupa zamiejscowa placówki z Pyrzowic, jednak w związku z planowanym wzmocnieniem działań, w ciągu 3 lat w Częstochowie ma powstać nowa placówka straży.

Grupa zamiejscowa w Częstochowie funkcjonuje w pomieszczeniach częstochowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Z tych pomieszczeń straż graniczna będzie korzystała do czasu otwarcia placówki SG w Częstochowie, które planowane jest na 2012 rok. Na potrzeby straży granicznej ma zostać przeznaczony budynek przy ul. Gminnej w Częstochowie, budynek musi przejść gruntowny remont – mówi mjr Katarzyna Walczak, rzecznik Śląskiej Straży Granicznej.

Nowa placówka straży granicznej będzie znajdowała się w Częstochowie przy ul. Gminnej 40 w dzielnicy Grabówka. Oto zdjęcia budynku:

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content