Strefa płatnego parkowania w Częstochowie

parkomat 2

W przyszłym roku minie 20 lat od wprowadzenia w naszym mieście płatnej strefy parkowania. Płatne strefy zostały wprowadzone na obszarze, w którym istnieje deficyt miejsc postojowych celem zwiększenia rotacji. Aktualnie na terenie naszego miasta w płatnej strefie parkowania znajduje się 2758 miejsc w tym 40 dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku wpływy z tytułu kar za brak biletu parkingowego zasiliły budżet miasta kwotą 2 000 630 zł. Jak zaznacza zastępca dyrektora MZDiT Stanisław Sosnowski wpływy z opłat za parkowanie w głównej mierze są przeznaczane na remonty.[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/02/Sosnowski.mp3] W grudniu 2012 roku zostało zainstalowanych ponad 100 parkomatów. Strefa płatnego parkowania obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Opłata za korzystanie z miejsca parkingowego do pół godz. wynosi 1,00 zł, 2,00 zł- do jednej godziny, 4,40 zł- do dwóch godzin, 7,20 zł- do trzech godzin, 2,00 zł- za czwartą godzinę i następne. Szczegóły opłat znajdziemy na stronie: www.mzd.czest.pl, w zakładce strefa płatnego parkowania.

Co o strefie płatnego parkowania sądzą mieszkańcy naszego miasta?[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/02/parkingi-www.mp3] O zdanie częstochowian pytał nasz reporter Mariusz Siemiński.

Emilia Wróbel, Karolina Podlewska

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content