Strzelanina pod Częstochową: motywem powody osobiste?

Fot. Radio Fiat

Policjanci z Częstochowy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci dwóch mężczyzn we wsi Podlesie w powiecie częstochowskim. Odnaleziono tam ciała 44 oraz 52-latka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi myszkowska prokuratura.

– W toku dotychczasowego śledztwa ustalono, że 16 września ok. godz. 10:00 Policjanci z Komisariatu w Koniecpolu udali się do miejscowości Podlesie, gdzie świadkowie przy ul. Głównej zauważyli mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy i brzucha. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe prowadziło reanimacje tego mężczyzny, jednakże lekarz stwierdził zgon. Ustalono następnie, że mężczyzną tym był 52-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W trakcie penetracji pobliskiej posesji mundurowi ujawnili za garażem zwłoki drugiego mężczyzny. Na jego ciele stwierdzono obrażenia klatki piersiowej. Jak później ustalono, mężczyzną tym był 44-letni właściciel tej posesji Arkadiusz N. – mówił prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W wyniku przeprowadzonych przez prokuratora oględzin zwłok ustalono, że obrażenia stwierdzone na ciałach tych mężczyzn powstały na skutek oddania strzałów z broni palnej.

– Ze wstępnych ustaleń tego śledztwa wynika że 52-letni mężczyzna przyjechał na posesję pokrzywdzonego, gdzie oddał do niego dwa strzały z broni myśliwskiej, którą posiadał legalnie. Następnie odebrał sobie życie, używając tej samej broni. Z dotychczasowych ustaleń tego śledztwa wynika, że motywem tej zbrodni były powody osobiste. Jeszcze w tym tygodniu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonych, celem ustalenia ich przyczyny – dodał prokurator.

Ponadto w toku tego postępowania prokurator uzyska opinie biegłych z zakresu balistyki oraz biologii, które jednoznacznie potwierdzą lub wykluczą dotychczasowe ustalenia w sprawie.

BNO

Skip to content