Anna Pichlińska i uczniowie klasy 1b, SP nr 19 w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Za miłość, dobroć i opiekę. Za wrażliwość, cierpliwość oraz wielkie zrozumienie. Mamie i tacie dziękować można za wiele czynów i okazanych emocji. Szczególnie warto jednak podkreślić, że włożony przez nich trud wychowania wpływa na przyszłość młodego człowieka w znaczący sposób. O tym, że rodzice dbają o ich byt oraz troszczą się, aby zapewnić odpowiednie warunki życia, w wyjątkowy sposób opowiadają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie.

Z okazji obchodzonego w szkole Święta Rodziny uczniowie klasy 1b przygotowali dla rodziców specjalne życzenia:

– Bukiet kwiatów zerwę dla mamy i pięknie zaśpiewam. Później pójdziemy razem do lasu, posłuchać jak szumią drzewa.
– Kochana mamo życzę Ci, byś się często uśmiechała i mnie zawsze przytulała.
– Mama i tata to świat mój cały. Ciepły, bezpieczny, barwny i wspaniały.

Dzieci dziękowały nie tylko za okazaną miłość, ale również wspólnie spędzony czas i domową edukację:

– Mama nas uczy drogowych znaków. Tata trenuje małych pływaków. Nikt przez pasy sam nie przechodzi ani do wody w morzu nie wchodzi. Od taty wiem dużo o świecie.
– Moja rodzina jest najwspanialsza na świecie, bo z nią nie boję się. Nawet gdy burza i straszne sny z mamą i tatą nie boję się.

Święto Rodziny do szkolnego kalendarza imprez okolicznościowych wpisano już jakiś czas temu. Każdego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie przygotowywali dla rodziców specjalne występy. Obecnie było to niestety niemożliwe, ponieważ plany tworzenia spektaklu pokrzyżowała pandemia koronawirusa, a co za nią idzie – obowiązkowa nauka on-line. Dzieci postanowiły jednak podziękować rodzicom na antenie Radia Fiat. Przygotowania do występu trwały od kilku dni – mówi Anna Pichlińska, wychowawczyni klasy 1b:

– 26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy, a 23 czerwca świętować będziemy Dzień Taty. Dzieci chciały w podziękować swoim rodzicom. Stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem będą wiersze. Każdy uczeń wybrał taki, który najbardziej mu się spodobał. Następnie przepisał go na kartkę i stworzył dla rodziców piękną laurkę.

Serdeczne życzenia rodzicom składają również pracownicy Radia Fiat oraz portalu informacyjnego czestochowskie24.pl.

ABK

Skip to content