Szpital na Parkitce zawiesza na miesiąc oddział okulistyczny

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie zdecydowała zawiesić funkcjonowanie oddziału okulistycznego do końca maja. Powodem takiej decyzji mają być niedobory kadrowe, jednak Szpital zamierza ten czas przestoju pożytecznie wykorzystać.

O szczegółach mówi dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski:

Nic tragicznego się nie dzieje. Po prostu kilku lekarzy się jednocześnie rozchorowało. W związku z tym niestety nastąpiła taka sytuacja, że nie można było zabezpieczyć funkcjonowania oddziału. W związku z tym zawiesiliśmy go, a jednocześnie będziemy przeprowadzali restrukturyzację tego oddziału, żeby lepiej służył pacjentom. Co prawda zawiesiliśmy go do 31 maja ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem wznowimy działalność dużo wcześniej.

Polska służba zdrowia przeżywa w ostatnim czasie kryzys kadrowy. Szacuje się, że w polskich szpitalach i przychodniach brakuje od 45 do nawet 80 tysięcy osób personelu medycznego. Z tej perspektywy bardzo dobrą wiadomością są plany Uniwersytetu im. Jana Długosza, związane z otwarciem w Częstochowie studiów na kierunku lekarskim.

Skip to content