Szpital na Parkitce zorganizował akademię onkologiczną

Choroby potrafią niejednokrotnie doprowadzić pacjentów do zaniedbań w pozostałych obszarach organizmu. Między innymi o tym dlaczego i jak nie dopuszczać do takich sytuacji można było usłyszeć w Częstochowskim Centrum Onkologii przy ul. Bialskiej.

W placówce zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, skupione na działaniu, wspierającym walczący z chorobą organizm. Szczegóły na temat przedstawianych treści i środków przekazała Joanna Hadrian z firmy Olimp Labs:

– Chcieliśmy pokazać pacjentom możliwości żywienia tzw. ONS-ami, czyli żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego,. Jest to inaczej rzecz ujmując to, co powinien jeść pacjent podczas choroby. Na akademii była również przedstawicielka innej firmy, zajmującej się kosmetykami dla osób z poparzeniami po odczynach radioterapii. Dzisiejsze wydarzenie było skupione przede wszystkim na diecie pacjenta i jego przygotowaniu przed zabiegiem czy też w trakcie choroby. Zaprezentowaliśmy kilkanaście preparatów różnych producentów. Pacjenci podczas akademii mieli możliwość porównania i skosztowania ich. Naturalnie można było także dowiedzieć się w jakim celu będzie mógł go jeść i w jaki sposób mu to pomoże.

Akademia onkologiczna miała miejsce w Zakładzie Radioterapii i Pododdziale Dziennym Chemioterapii. Event odbył się 3 kwietnia o godzinie 9:00 i potrwał do 13:00, a wstęp był wolny.

WS

Skip to content