Teatr Mickiewicza z promocyjnymi biletami dla Ukraińców

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie uruchomił nowy rodzaj promocji biletów na autorskie przedstawienia. Oferta skierowana jest do obywateli Ukrainy i ma ich zachęcić do skorzystania z lokalnych źródeł kultury.

Jak zaznaczył Robert Dorosławski, dyrektor teatru, cena biletów ma być symboliczna.

– Pomysł, aby w jakiś sposób przybliżyć do normalnego funkcjonowania w naszym kraju uchodźców z Ukrainy, nie jest ani nowy, ani naszego autorstwa. Wiele instytucji włącza się w podobne akcje, także tę ogólnokrajową. Długofalowo ci obywatele powinni mieć ułatwiony dostęp do normalnego funkcjonowania, także, jeśli chodzi o strefę kultury – powiedział dyrektor Teatru.

Cena promocyjna wstępnie ma obowiązywać do końca sezonu, czyli do rozpoczęcia wakacji. Niestety, teatr nie jest obecnie przygotowany na wystawianie przedstawień w języku ukraińskim, chociaż nie wyklucza tego w perspektywie czasu.

– Nie jesteśmy przygotowani na to, aby przełamać barierę językową, ponieważ zlecenie tłumaczeń sztuk, wykonanie napisów w języku ukraińskim czy ich obsługa, są kolejnymi sprawami pociągającymi za sobą określone koszty oraz zasoby. Będziemy mieć to na uwadze, jednak obecnie koncentrujemy się na tym, aby ci ludzie zechcieli odwiedzić nasz teatr – dodał Robert Dorosławski.

Liczba biletów promocyjnych w przypadku pojedynczego spektaklu będzie ograniczona do 80 miejsc na dużej scenie i 25 na scenie kameralnej. Promocja trwa od początku tygodnia.

BNO

Skip to content