Teatr: stare choinki pilnie poszukiwane

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, to popyt na choinki w Teatrze im. Adama Mickiewicza trwa nadal. Częstochowski teatr poszukuje kilkudziesięciu żywych, ale uschniętych już drzewek, które będą przydatne jako element scenografii w spektaklu „Makbet” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.

Wstępnie jego premiera jest przewidziana na kwiecień bieżącego roku.

– Wiele osób zdecydowało się na zakup żywej choinki i właśnie o takich myślimy. Będą nam bardzo potrzebne, oczywiście już po okresie świątecznym, bo chcemy je wykorzystać jako element scenografii w spektaklu, który powstanie w naszym teatrze już wiosną tego roku. Realizatorzy poprosili nas o pomoc w zorganizowaniu ok. 30 dwumetrowych choinek, które będą już uschnięte. W takim stanie nikomu się już nie przydadzą, a my damy im na naszej scenie „drugie” życie – mówiła Joanna Karkoszka z Działu Promocyjno-Literackiego częstochowskiego Teatru.

Jak dodała Joanna Karkoszka, teatr kilkukrotnie organizował zbiórki rekwizytów elementów scenografii do spektakli wśród mieszkańców miasta.

– Zawsze, gdy w naszych magazynach nie możemy znaleźć jakiegoś elementu, o który prosi nas inscenizator, kolejny reżyser, bądź scenograf, to zwracamy się z prośbą do naszych widzów, którzy nigdy nas nie zawiedli. Z tego co pamiętam, ostatnio w trakcie pandemii szukaliśmy wanny, którą także otrzymaliśmy. Zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni, bo mają państwo nieprzebrane pomysły na to, w jaki sposób nam pomóc. Liczymy, że i teraz tak będzie.

Teatr poszukuje jedynie żywych, usychających drzewek, bez świątecznych ozdób. Sztuczne choinki nie będą brane pod uwagę. Wszystkie osoby, które chciałyby przekazać takiego iglaka, mogą zgłosić się do biura Promocji Teatru lub portierni pod nr tel. (34) 372-33-00 lub (34) 372-33-27.

BNO

Skip to content