Testy „drive-thru” dostępne w Częstochowie

Fot. Radio Fiat

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. w Częstochowie uruchomił mobilny punkt wymazów, tzw. „drive-thru”, zlokalizowany w Częstochowie, przy Alei Pokoju 44. Darmowy test przesiewowy na koronawirusa mogą wykonać osoby, będące w kwarantannie oraz zakwalifikowane do sanatoriów.

Ósmego dnia kwarantanny zainteresowani badaniem otrzymają wiadomość o możliwości opuszczenia miejsca kwarantanny i wykonania bezpłatnego testu. O tym fakcie powiadomiona zostanie też policja. Osoby, będące w 9., 10. lub 11. dniu kwarantanny, również otrzymają taką wiadomość. O tym, kto może skorzystać z bezpłatnej usługi, mówi Edyta Kapelka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

– Z testu drive-thru skorzystać mogą osoby, które zostały poddane obowiązkowej kwarantannie po przybyciu do Polski (przez służby graniczne). Z usługi skorzystać można w budynku przy Alei Pokoju 44 w 12. dniu kwarantanny.

Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. N.M.P. w Częstochowie dodaje, że z wymazów skorzystać może również inna grupa osób.

– To są osoby zakwalifikowane do sanatoriów. Aby skorzystać z leczenia, muszą uzyskać zaświadczenie o braku obecności koronawirusa. Za testy „drive-thru” płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby, które nie są w kwarantannie ani nie wybierają się do sanatorium, musiałyby za nie zapłacić.

Na miejsce wykonania testu nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Należy zabrać dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Więcej informacji na stronie fiat.fm

ABK

Skip to content