Trwają Dni Otwarte Politechniki Częstochowskiej

W Politechnice Częstochowskiej trwają Dni Otwarte. Rozpoczęły się w poniedziałek 7 marca i potrwają do piątku 11 marca. Uczelnia zaprasza młodzież w wieku szkolnym w maksymalnie 15-osobowych grupach.

Większe klasy zostaną podzielone w zależności od zainteresowań.

– Przygotowaliśmy zajęcia o bardzo ciekawej tematyce w laboratoriach na sześciu naszych wydziałach. Każdy z Wydziałów zaproponował coś od siebie. Celem tej akcji, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez promocyjnych Politechniki, jest pokazanie młodzieży naszej uczelni od przysłowiowej kuchni. Chcemy pokazać bazę laboratoryjną, urządzenia oraz dać możliwość spotkania z naszymi pracownikami naukowymi, by jeszczeż przed maturą młodzi mogli poczuć się, jak studenci. Być może niektórzy z nich będą w przyszłości u nas studiować – mówiła Izabela Walarowska, rzecznik prasowy uczelni.

W przypadku zdecydowanych na naukę w Politechnice czeka szereg kierunków, których portfolio z roku na rok się powiększa.

– Politechnika Częstochowska na bieżący rok akademicki oferuje ponad 30 kierunków studiów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Przypomnę, że od października rozszerzamy naszą ofertę o nowe kierunki: Inżynieria Gospodarki Obiegu Zamkniętego, Odnawialne Źródła Energii oraz Architektura Krajobrazu – dodała Izabela Walarowska.

Politechnika od lat umożliwia studiowanie na Wydziałach: Budownictwa, Elektrycznym, Infrastruktury i Środowiska, Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów oraz Wydziale Zarządzania.

BNO

Skip to content