Trwają mistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym

DSCF9310

Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. W Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej pojawili się reprezentanci 16 województw, w tym oczywiście województwa śląskiego, a także zawodnicy z 4 szkół pożarniczych (3 aspiranckich z Częstochowy, Poznania i Krakowa oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie). Zagraniczni goście przybyli z Litwy, Białorusi i Ukrainy, ale reprezentują szkoły pożarnicze, a nie całe państwa. Mistrzostwom przyglądali się także delegaci z innych krajów, z myślą o uczestnictwie w zmaganiach w przyszłych latach.

Wszyscy strażacy biorą udział w 4 konkurencjach. Wczoraj był to pożarniczy tor przeszkód. Dzisiaj uczestnicy wspinają się przy użyciu drabiny hakowej i biorą udział w sztafecie. Jutro czekają ich jeszcze ćwiczenia bojowe, które są przez strażaków uważane za najbardziej prestiżową konkurencję. Przy sprzyjającej pogodzie zawody odbywają się na stadionie i bierzni na terenie częstochowskiej szkoły pożarniczej. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/straz-pozarna-1.mp3]

– mówi Dariusz Andryszkiewicz z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Wyłonieni zostaną – jak w poprzednich latach – najlepsi zawodnicy oraz najlepsze drużyny. W tym roku również szkoły z polski i zza granicy rywalizują o miano zwycięzcy. Na razie organizatorzy nie udostępniają szczątkowych punktacji. Jutro, w czwartek, po zakończeniu ostatniej konkurencji zostanie podpisany protokół mistrzostw i ogłoszone będą oficjalne wyniki. Nieoficjalnie wiadomo, że zmagania są bardzo wyrównane. Drużyny zarówno częstochowskiej szkoły, jak i województwa śląskiego nie odbiegają od konkurencji. Różnice między składami to często ułamki sekund. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/straz-pozarna-2.mp3]

Zawody oglądać można jeszcze jutro w Centralnej Szkole PSP przy ul. Sabinowskiej. Juz od godz. 8 do 13 strażacy zaprezentują swoje umiejętności przy ćwiczeniach bojowych. Od 14 dodatkowo odbędą się trwające godzinę biegi finałowe, czyli wspinanie przy użyciu drabiny hakowej o puchar Ministra Spraw Wewnętrznych.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content