Fani tenisa, ci młodsi, jak i ci starsi będą mogli niedługo zmierzyć się podczas Otwartych Mistrzostw Częstochowy w Tenisie. Są one organizowane przez Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji oraz Szkołę Tenisa GEM.

Będzie to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również do aktywnego spędzenia pierwszych wrześniowych dni. Mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie:

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy głównie amatorsko grają w tenisa w Częstochowie i okolicach. Tradycyjnie na przełomie sierpnia i września na Miejskich Kortach Tenisowych w parkach pod Jasną Górą przy ul. 3 maja odbędą się mistrzostwa Częstochowy w tenisie. Zaczynamy w piątek 30 sierpnia i do 1 września będą odbywać się mistrzostwa w kategoriach młodzieżowych.

W młodzieżowych rozgrywkach będą mogli wziąć udział dzieci i młodzież do lat 16 z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców:

– Kategorie do 12, 14, 16 lat. A w niedzielę zabawy związane z tenisem dla dzieci do lat 10. Zapraszamy tych, którzy już trenują, którzy zaczynają swoją przygodę z tenisem, ale również tych, którzy chcieliby spróbować i zobaczyć jak ta gra w tenisa wygląda.

Najmłodsi będą mieli zapewniony sprzęt do gry w tenisa przez organizatorów mistrzostw. Po rozgrywkach dzieci i młodzieży przyjdzie również czas na dorosłych:

– Od poniedziałku 2 września ruszą rozgrywki dla seniorów i seniorek. Przewidujemy około dwóch tygodni na tę rywalizację, oczywiście wszystko zależy od tego, ile uczestników się zgłosi. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.mosir.pl – tam znajduje się komunikat dotyczący mistrzostw, regulamin i wszystkie niezbędne informacje.

Dzieci oraz młodzież mają czas na zgłaszanie się do 27 sierpnia, a seniorzy do 29 sierpnia. Zgłoszeń można dokonywać mailowo, telefonicznie lub osobiście na Miejskich Kortach Tenisowych.

AK

źródło foto: pixabay/ marijana1

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content