Dzieci, które spędzają ferie w domu, mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną. W Filii nr 7 przy al. Pokoju, dla małych częstochowian przygotowano warsztaty plastyczne.

Ferie to czas wolny od zajęć szkolnych, jednak niekoniecznie od nauki. Dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać dzień, przygotowano sporo ciekawych propozycji, a wśród nich warsztaty tworzenia zimowego kolażu. Jak mówi Elżbieta Kulik, kierownik Filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie – takie zajęcia to dla dzieci przede wszystkim dobra zabawa.

– Z doświadczenia wiem, że zajęcia plastyczne cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci. W tym roku niestety zima nam nie dopisała, więc chociaż na tych kartkach z bloku technicznego stworzyliśmy prawdziwy zimowy pejzaż.

Jak dodaje Iwona Rok, prowadząca warsztaty – do zajęć wykorzystywane są wszystkie materiały dostępne w bibliotece.

– Przygotowaliśmy różne materiały plastyczne. Jest sznurek, kredka, są cekiny i wiele innych rzeczy. Wybór materiałów jest naprawdę duży. Myślę, że sprostaliśmy zadaniu i przygotowaliśmy dla dzieci ciekawe zajęcia i zachęciliśmy je, aby przychodziły do naszej biblioteki nie tylko na warsztaty plastyczne, ale również jako czytelnicy.

Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że było bardzo fajnie, dlatego z pewnością przyjdą jeszcze raz.

– Na początku chciałam poczytać książkę, ale pani zaprowadziła mnie do sali, gdzie inne dzieci robiły różne fajne rzeczy. Rysowały, wyklejały i ja też zaczęłam. Potem straciłam wenę, ale pani przeczytała nam kawałek książki i wena do mnie wróciła.

– Tutaj powyklejałam drogę, pomalowałam drzewa, narysowałam góry i taki domek z lodowiskiem. Było bardzo fajnie i przyjdę jeszcze raz.

Filia Biblioteki Publicznej prowadzi także zajęcia literacko-plastyczne dla przedszkolaków, a dla starszych dzieci dyskusyjny klub książki czy spotkania autorskie z pisarzami.

ABK

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content