Tyton1 (1)

Kolejne owocne akcje przeprowadzili strażnicy miejscy przy współpracy z celnikami. W minionym tygodniu dwukrotnie ujawnili nielegalny towar.
Wartość zatrzymanego towaru podczas działań podjętych 1 marca szacuje się na ponad 4700 zł. – Funkcjonariusze udali się do mężczyzny, który miał sprzedawać alkohol bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania tak zwanej mety, pomieszczeń piwnicznych oraz strychu ujawniono 5 kilogramów tytoniu luzem, 22 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – wyjaśnia Artur Kucharski ze straży miejskiej.
Kolejne działania służby podjęły 3 marca. W ich wyniku w mieszkaniu 71-letniej mieszkanki dzielnicy Stare Miasto zarekwirowano towar o wartości ponad 1 tys. zł. – Funkcjonariusze zauważyli wchodzącą do kamienicy kobietę, która po chwili wyszła. Zaszło podejrzenie, że zakupiły w obserwowanym lokalu tak zwane “lewe” wyroby. I to się potwierdziło. Następnie celnicy i strażnicy przystąpili do przeszukania mieszkania. U 71-letniej kobiety ujawniono 1360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także 3,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia – mówi przedstawiciel straży miejskiej.

KK

źródło: foto: sm.czestochowa.pl

Skip to content